Strona Główna BIP Strona Główna
Strona Główna
 


 

WKU POSZUKUJE OCHOTNIKÓW DO SŁUŻBY PRZYGOTOWAWCZEJ W KORPUSIE SZEREGOWYCH

- NIE ZWLEKAJ -

Trwa nabór na III turnus służby przygotowawczej w korpusie szeregowych

 

  Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej starają się o najlepszych ochotników do służby wojskowej, aby utrzymać niezbędny stan wyszkolonych żołnierzy stanowiących potencjał obronny Państwa.

Jeśli masz ukończone 18 lat i nie pełniłeś do tej pory służby wojskowej w jakiejkolwiek formie, chcesz spełnić swoje aspiracje życiowe i zawodowe, podejmij wyzwanie i zgłoś się do służby przygotowawczej. W trakcie szkolenia wzmocnisz swoje cechy osobowe, odwagę, zdecydowanie i poczucie własnej wartości oraz zdobędziesz unikalne kwalifikacje, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać swój potencjał kompetencyjny i zawodowy.

Więcej informacji na temat zasad naboru i warunków szkolenia w ramach służby przygotowawczej w 2018 roku znajdziesz  >> TUTAJ >>


ROZPOCZĄŁ SIĘ NABÓR OCHOTNIKÓW DO 10 ŚWIĘTOKRZYSKIEJ
BRYGADY OBRONY TERYTORIALNEJ

Jesteś mężczyzną, kobietą - zostań żołnierzem 10 ŚBOT

Możesz  już zostać żołnierzem Obrony Terytorialnej!

>> w celu uzyskania informacji kliknij na plakat <<

TERMIN SZKOLENIA DLA NOWYCH OCHOTNIKÓW W WRZEŚNIU I PAŹDZIERNIKU 2018r.

WKU w Busku-Zdroju przyjmuje wnioski o powołanie do terytorialnej służby wojskowej. Ochotnicy zainteresowani rozpoczęciem terytorialnej służby wojskowej w 10 Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Kielcach (bez złożonej przysięgi wojskowej i przeszkolenia wojskowego oraz żołnierze rezerwy), posiadający adres stałego zameldowania w powiecie buskim, jędrzejowskim, kazimierskim i pińczowskim proszeni są o składanie wniosków wraz z wymaganymi dokumentami (wzór wniosku ).

PUNKT INFORMACYJNY DLA KANDYDATÓW DO WOJSK OBRONY TERYTORIALNEJ WSzW W KIELCACH:


Telefon kontaktowy: 261-174-135,

E-mail: wszwkielce.rzecznik@ron.mil.pl


DANE KONTAKTOWE DO OSOBY ODPOWIEDZIALNEJ ZA PROBLEMATYKĘ ZWIĄZANĄ Z NABOREM DO WOJSK OBRONY TERYTORIALNEJ W WOJSKOWEJ KOMENDZIE UZUPEŁNIEŃ:

WKU w Busku Zdroju:

Telefon kontaktowy: 261-174-764,

E-mail: wkubuskozdroj@ron.mil.pl

 

       UWAGA: LICZBA MIEJSC OGRANICZONA !!!

 


 PILOTAŻOWY PROGRAM OCHOTNICZEGO SZKOLENIA STUDENTÓW

"LEGIA AKADEMICKA"


  

        Projekt "SAMOOBRONA KOBIET"

Samoobrona Kobiet to projekt bezpłatnych szkoleń, które będą się odbywały w 30 polskich miastach. Najlepsi wojskowi instruktorzy będą uczyli i pokazywali Polkom, jak doskonalić umiejętności i techniki samoobrony, po to, aby w razie niespodziewanego ataku czy znalezienia się w sytuacji zagrażającej osobistemu bezpieczeństwu potrafiły sobie z nimi poradzić.

II EDYCJA SZKOLENIA

W sobotę, 21 kwietnia br. odbyły się ostatnie zajęcia II edycji ogólnopolskiego projektu „Samoobrona Kobiet”.

Ponad tysiąc Polek w 39 miastach w całym kraju przez kilka ostatnich miesięcy zdobywało wiedzę i umiejętności z zakresu walki wręcz dzięki wysiłkom kilkunastu najlepszych żołnierzy i instruktorów w Wojsku Polskim. Wspierali ich oficerowie, podoficerowie i szeregowi w ramach systemu logistycznego i szkoleniowego Polskich Sił Zbrojnych.

Panie na zajęciach praktycznych zdobywały umiejętności zachowania się w sytuacji niebezpiecznej. Zrealizowano program zajęć, którego celem była popularyzacja sytemu szkoleniowego walki wręcz, zapoznanie kobiet z podstawowymi technikami obrony przed uderzeniami napastnika czy sposobem walki w bliskim kontakcie.

Na ostatnich zajęciach wszystkie uczestniczki II edycji projektu „Samoobrona Kobiet” otrzymały od swoich trenerów certyfikat poświadczający udział w szkoleniu oraz zdobyte umiejętności. Dziękujemy za wysiłek i zaangażowanie. O kolejnej edycji projektu będziemy informować.

Źródło: http://www.mon.gov.pl/aktualnosci/artykul/najnowsze/zakonczenie-ii-edycji-samoobrona-kobiet-e2018-04-23/


Szczegółowych informacji na temat szkolenia udziela Pan Marcin ZACHARIASZ tel. 261 174 773
adres e-mail: wkubuskozdroj@ron.mil.pl

 

Aby dowiedzieć się więcej na temat organizacji i możliwości uczestnictwa w szkoleniu należy kliknąć w poniższy obrazek.

 Wojskowa Komenda Uzupełnień w Busku Zdroju mieści się przy ulicy Bohaterów Warszawy 10. Jest terenowym organem wykonawczym Ministra Obrony Narodowej w sprawach operacyjno – obronnych i rządowej administracji niezespolonej.   

Teren jakim administruje WKU zawiera się w granicach 4 powiatów:

 

·Powiatu buskiego

· Powiatu kazimierskiego

· Powiatu pińczowskiego

· Powiatu jędrzejowskiego

Teren administrowany przez WKU w Busku Zdroju

 

 

 

 

 

Zgodnie z Decyzją Nr 35/MON z dnia 13.04.2018r. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Busku Zdroju znajduje się w strukturach Sztabu Generalnego WP.

 

 
i bezpośrednio podlega
Wojewódzkiemu Sztabowi Wojskowemu w Kielcach

 Adres:

 Wojskowa Komenda Uzupełnień w Busku Zdroju

ul. Bohaterów Warszawy 10

28-100 BUSKO ZDRÓJ

  e-mail: wkubuskozdroj@ron.mil.pl

   Licznik odwiedzin: